Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 259 чоловік

Бібліотека

Дата: 30 січня 2017 о 14:53, Оновлено 12 вересня 2023 о 09:39

Ш К І Л Ь Н А   Б І Б Л І О Т Е К А

Графік роботи 

Книговидача

Понеділок – 9-00 до 15-30

Вівторок –    9-00 до 15-30

Середа  -      9-00 до 15-30

Четвер –      9-00 до 13-30

П’ятниця –  9-00 до 15-30

Субота та неділя – вихідні дні

Бібліотекар Мясоєдова Н.Д.

   У Законі України «Про загальну середню освіту» важливе місце відводиться культурно-виховній і просвітницькій роботі в закладах освіти. Шкільна бібліотека є важливим засобом і формою втілення в життя цієї вимоги.

   Робота шкільної бібліотеки - надзвичайно багатогранна. Це й методично-інформаційний центр, де учні розвивають читацький смак, формують любов до книги, це й світ відкриттів, світ творчості та фантазії.

Бібліотека забезпечує потреби навчально-виховного процесу в усіх його ланках, надаючи систематичну, цілеспрямовану допомогу учням в опануванні знаннями зі шкільних предметів, вивчення яких «передбачає шкільна програма». Саме тому бібліотека є інформаційним центром як для учнів, так і для вчителів, вихователів, одним із важливих напрямків роботи якої є формування інформаційної культури читачів. Робота бібліотеки Запорізької загальноосвітньої гімназії № 2 імені Лесі Українки здійснюється відповідно до плану роботи бібліотеки, затвердженого на педагогічній раді школи.    Адміністрація школи та бібліотекар керуються такими нормативними документами: «Закон України про освіту» та «Про бібліотеку та бібліотечну справу», положенням «Про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу МОУ», Інструкція МОУ «Про порядок постачання, комплектування та облік навчальної літератури».

   Бібліотека школи має загальну площу 80 м2, читальний зал та книгосховище. Кількість посадових місць – 6.  Основними джерелами поповнення фонду бібліотеки є централізоване комплектування, надходження літератури замість загубленої читачами, одержання літератури, подарованої бібліотеці учнями, передплата на періодичні видання. Бібліотека обладнана стелажами –  шт., столами – 3 шт. У бібліотеці є чотири сумарні книги (фонд підручників, методичної літератури та спецфонд, фонду художньої літератури (бюджет, безкоштовне), двадцять чотири інвентарні книги, картки абонентів, щоденник бібліотекаря, картотека підручників, картотека періодичних видань.

Основні показники

2022-2023 н.р.

Загальний фонд бібліотеки

24531 примірник

Художня література

13264 примірники

Підручники:

1-4 класи

5-9 класи

10-11 класи

3572 примірники

6270 примірників

1425 примірники

Всього користувачів

419 чол.

Кількість відвідувань

646 раз.

Книговидача всього

4762 екземпляри

Проведено масових заходів (Фейсбук)

20

Періодика (кількість журналів та газет)

11 назв

Масові заходи в бібліотеці

Книжкові виставки, огляди, подорожі:

(Ювілейні та пам’ятні дати)

  • День вишиванки
  • День Незалежності України
  • Міжнародний день грамотності «Де грамотні люди, там біди не буде»
  • Всеукраїнський день бібліотек
  • «Краю мій, моя тобі любов…»
  • Рідна моя Україна!
  • День гідності та свободи
  • День української мови та писемності
  • «Україна пам’ятає – світ визнає!» - Голодомор в Україні
  • « Книжки, які варто прочитати вже сьогодні» - рекомендований список літератури
  • День Соборності України
  • День пам’яті Героїв Крут
  • Донька України – мужня і сильна – День народження Лесі Українки
  • Т.Г.Шевченко  - художник і поет
  • Дорога в космос
  • День пам’яті Чорнобильської трагедії та інше.

  Інформаційно-бібліографічному обслуговуванню читачів сприяє довідково-бібліографічний апарат. У бібліотеці наявні алфавітний та систематичний каталоги, систематична картотека статей. У 2012 році робоче місце бібліотекаря було комп’ютеризоване. У роботі часто використовуються новітні технології, зокрема, мультимедійна техніка. З 2013 року комп’ютер під’єднаний до мережі Інтернет.Педагогічний колектив школи працює над створенням оптимальних умов для творчого самовираження і самореалізації дитини шляхом впровадження нових підходів, форм і методів виховання, які відповідали б потребам розвитку особистості, сприяли розкриттю її талантів, духовно-емоційних, розумових і фізичних здібностей, широкого використання в навчально-виховному процесі високохудожніх творів літератури та мистецтва. Тому бібліотекарі велику увагу приділяють вихованню читацьких інтересів, самостійному пошуку необхідної інформації, виробленню навичок самоосвітньої роботи та збереженню книг.

Основними завданнями роботи бібліотеки школи є:

    • Бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів у забезпеченні всіх напрямів навчально-виховного процесу школи у засвоєнні як програмових, так і поза програмових вимог, самоосвіті.
    • Розширення бібліотечно-інформаційних послуг на основі удосконалення традиційних і засвоєння нових бібліотечних форм і методів роботи.
    • Формування в учнів вмінь та навичок бібліотечного користувача, розкриття перед ними основних функцій бібліотеки, з’ясування прав та обов’язків користувача, популяризація бібліотечно-бібліографічних знань.
    • Сприяння вихованню гармонійної, морально-досконалої особистості, усвідомлення свого громадянського обов’язку, відкритої до інтелектуального і творчого розвитку.
    • Всебічне сприяння підвищенню фахової педагогічної майстерності вчителів, вихователів, батьків шляхом популяризації педагогічної літератури й надання інформації про неї.
    • Бібліотечно-інформаційне забезпечення особистих потреб користувачів в організації дозвілля, у профорієнтаційному визначенні.
    • Виховання в учнів інформаційної культури, сталого прагнення пошуку інформації, свідомого добору джерел, навичок систематизації та особистої оцінки.

У навчальному процесі використовуються підручники та посібники, рекомендовані Міністерством освіти та науки, молоді та спорту України. Літературний фонд використовується для забезпечення інваріантної та варіативної складових навчального плану, а також для організації самоосвіти учнів та педагогів. Забезпечення навчально-методичною та довідковою літературою навчально-виховного процесу дозволяють організувати навчально-виховний процес на належному рівні. Робота, що проводиться бібліотекою спільно з педагогічним колективом школи дає свої результати. Вся діяльність спрямована на виховання у школярів інтересу до знань, навчання любові до книги, розвитку допитливості, активності та самостійного мислення, потреби у читанні. Це сприяє духовному збагаченню школярів, їх інтелектуальному і духовному розвитку, а також підготовці до активної життєвої та громадянської позиції.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.